پیام مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری به مناسبت روز صنعت نفت

پیام مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری به مناسبت روز صنعت نفت
استقلال آرمان ملی بزرگی است که ملت ایران برای به دست آوردن آن مجاهدت‌های بی‌مانندی از خود نشان داده‌اند. خوداتکایی صنعتی و قطع ایادی استکبار از صنایع ملی یکی از زیربنایی‌ترین وجوه استقلال ملی است که تبلور افتخارآفرین آن در صنعت نفت رخ‌نمایی می‌کند.
بسم الله الرحمن‌ الرحیم

 

استقلال آرمان ملی بزرگی است که ملت ایران برای به دست آوردن آن مجاهدت‌های بی‌مانندی از خود نشان داده‌اند. خوداتکایی صنعتی و قطع ایادی استکبار از صنایع ملی یکی از زیربنایی‌ترین وجوه استقلال ملی است که تبلور افتخارآفرین آن در صنعت نفت رخ‌نمایی می‌کند. ملی شدن صنعت نفت و بومی کردن بخش‌های مختلف آن از حفاری و استخراج تا راه‌اندازی صنایع تبدیلی و کاربردی از جمله پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، دستاورد کم‌نظیر ملت بزرگ ایران است که به‌خصوص در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، با هدایت رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، کارنامه خیره‌کننده‌ای را خلق کرده است. ایران اکنون با وجود تحریم‌های تاریخی، نه تنها یکی از قطب‌های تعیین‌کننده بازار انرژی جهان است بلکه در صنایع پایین‌دستی نفت نیز، یکی از بزرگترین رقبای منطقه‌ای محسوب می‌شود. توسعه همه‌جانبه کشور، جز با تداوم راه استقلال، بومی‌سازی دانش، اتکا به توانمندی‌های نیروی متخصص داخلی و تکمیل زنجیره ارزش امکان‌پذیر نیست.

در این راستا، شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان یکی از نهادهای اقتصادی اثرگذار در اقتصاد ایران، مسئولیت خطیر سرمایه‌گذاری بر کلان‌پروژه‌های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی را برعهده گرفته و در این مسیر، به موفقیت‌های درخشانی دست یافته که از آن جمله می‌توان به نقش‌آفرینی موثر در پروژه انتقال نفت از گوره به جاسک اشاره کرد که مورد تحسین رهبر معظم و انقلاب و مدیران ارشد کشور قرار گرفته است. همچنین این شرکت به عنوان سرمایه‌گذار اصلی بزرگترین تولیدکننده قیر خاورمیانه، بزرگترین تولیدکننده الفین، تنها تولیدکننده ورق‌هایAPI  فولادی، بزرگترین تولیدکننده لوله‌های ترش و سهامدار مهمترین شرکت‌‌های پتروشیمی، پالایشی و فراورده‌های نفتی، در خط مقدم جهاد اقتصادی و صنعتی انجام وظیفه می‌کند. در ماه‌های اخیر، قطار افتخارات و خدمات شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با راه‌اندازی پروژه‌های جدیدی همچون پروژه پلیمر کنگان، طرح توسعه کارخانه صبافولاد خلیج فارس با احداث واحد احیاء دوم تولید بریکت گرم (HBI)، پروژه «استکر ریکلایمر» کارخانه صبافولاد خلیج فارس و افزایش ظرفیت تولید تایرهای تیوبلس موتوری شرکت ایران یاسا به ۵۰۰۰ تن در سال سرعت بیشتری گرفته است و تلاش برای تدوام مسیر استقلال صنعتی با تعریف کلان‌پروژه‌های سودآور و برنامه‌های توسعه متکی بر فناوری‌های جدید و دانش‌بنیان، همچنان در دستور شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارد.

اینجانب ضمن تبریک روز ملی صنعت نفت به خانواده بزرگ حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، از زحمات و تلاش‌های کارگران، مهندسان، کارمندان و مدیران این صنعت پرافتخار به‌‌خصوص در شرکت‌های تابعه هلدینگ صباانرژی قدردانی می‌کنم.

علیرضا زمان‌پور
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری
۲۸ اسفند ۱۴۰۱

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.